30 11 2011

Müzik aletleri yapımı

Müzik aletleri yapımı |  görsel 1

Yoğurt kutusunun üzerini yapışkanlı kalın jelatinle (burası davulun üst kısmı yani çalınan kısmı oluyor),gövdesini turuncu graponla kapladım,süsledim.Tahta çubukları ile birlikte davulumuz çalmaya hazır.(Evde bulunan ince çubukları kullandım) MARAKAS YAPIMI
 

Plastik ya da pet bardakların içine bakliyat,boncuk vs koyulur.
Bardaklar arasına abeslang(dil baskı çubuğu) koyulup sabitlenir.
Daha sonra üzerini pullarla,renkli ya da desenli bantlarla süslendikten sonra marakasınız hazır.Güle güle kullanın:))
 
bu güzel örnek yabnacı kaynaklardan alıntıdır. 

 LASTİKLERDEN MÜZİK ALETİ YAPIMI

Yapımı çok basit ve işlevsel bir müzik aleti..değişik boyda ve kalınlıkta lastik kullanmak yeterli..Çocukların müziği keşfetmelerine de çok yardımcı olacaktır eminim..
 
 


Ritim  Davulu,Ritim sopaları, Marakas, sesli bileklik  müzik köşeleri için hazırlanması gereken ritim araçlarından bazıları.......Yoğurt kutusundan ritim davulu kumaş ve fıstıklarla süslenmiş......

yoğurt kutusundan ritim davulu, deniz kabuğu da çok şık olmuş

Marakas ve pekmez kutusundan davul

 

TEF :
Materyal: Kağıt tabak ya da plastik kapaklar, zımba, küçük ziller, ip veya ince tel. Kağıt tabağın ya da plastik kapağın etrafına zımba ile delikler açın, zilleri ip ya da tel ile deliklere geçirin. Çocuğunuz farklı dekorasyon materyelleri kullanarak (çıkartmalar, ponponlar, simli yapıştırcılar vb.) tefi dekore edebilir.

DAVUL :
Materyal: Teneke yada kalın karton kutular, ince deri parçası,kalın lastik ya da sağlam ip. Kutunun üst kısmını açın. Lastik ya da ip ile kutunun üzerini deri parçası ile kaplayın, dekoratif materyallerle etrafını boyayıp süsleme projesini çocuğunuzun yapmasını isteyebilirsiniz. Ritim sopaları ile vurarak keyifli müzik aktivitelerinde kullanabilirsiniz.

RİTİM SOPALARI: (Birbirine çarparak tempo tutmak için.)
Materyal:İki tahta çubuk (25 cm uzunluğunda) ve toksik olmayan yağlı boya çubukları yağlı boya ile farklı renkler ve şekillerde boyayabilirsiniz.

RESİMLİ ANLATIMLARGİTAR

   

123179
0
0
Yorum Yaz